Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
Centrum Medyczne MEDICUS
USG to bezbolesne, nieinwazyjne badanie, które pozwala ocenić wielkość, strukturę i nieprawidłowości narządów i tkanek. W Centrum Medycznym MEDICUS wykonywane jest:
USG jamy brzusznej
USG układu moczowego
USG gruczołu krokowego (prostaty) przez powłoki brzuszne z oceną zalegania moczu
USG tarczycy
USG węzłów chłonnych
USG ślinianek
USG tłuszczaków
Jak przygotować się na badania USG?
W przypadku USG jamy brzusznej do badania należy zgłosić się na czczo (gdy badanie jest wykonywane rano) lub po 6 godzinach bez jedzenia (gdy badanie jest wykonywane w godzinach popołudniowych).
Przez 2-3 dni poprzedzające badanie należy zastosować dietę lekkostrawną, należy unikać świeżych warzyw i owoców, otrębów, kaszy i pieczywa oraz potraw powodujących wzdęcia (kapusta, fasola, groch); również potrawy smażone są niewskazane.
Na 2 godziny przed badaniem wskazane jest wypełnienie pęcherza moczowego, tak, by móc go uwidocznić w badaniu USG. W tym celu należy przed badaniem wypić 1,5 - 2 litrów wody niegazowanej i powstrzymać się przed udaniem do toalety.
Zaleca się zażywać Espumisan (kapsułki) na 2-3 dni przed badaniem - 3 razy dziennie po 2 kapsułki oraz w dniu badania 2 kapsułki rano;
Należy zażyć wszystkie leki przyjmowane na stałe!
Zapisy i więcej informacji pod numerem +48 793 429 421
Kobiety w ciąży mogą zapewnić swojemu dziecku ochronę przed krztuścem, szczepiąc się przeciw krztuścowi w ostatnim trymestrze ciąży. Szczepionka ta jest bezpłatna, należy się tylko zgłosić do swojego lekarza rodzinnego
Po więcej informacji prosimy kontaktować się z naszą rejestracją na numer 793-429-421.
Pulmonolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu oddechowego, takich jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), zapalenie płuc czy choroby śródmiąższowe płuc.
Jakie objawy powinny zaniepokoić?
duszności,
przewlekły kaszel,
ściskanie w klatce piersiowej,
świszczący oddech,
kłopoty ze złapaniem tchu,
szybkie męczenie się,
odpluwanie krwi,
zaburzenia oddychania.
W przypadku pojawienia się któregoś z wymienionych objawów warto udać się na konsultację pulmonologiczną.
Specjalistą w tej dziedzinie w naszej placówce jest Pan dr Paweł Kuca, u którego konsultacje odbywają się w ramach opieki koordynowanej dla zadeklarowanych do przychodni pacjentów.
Po więcej informacji prosimy kontaktować się z naszą rejestracją na numer 793-429-421.
Zapraszamy pacjentów na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach programu CHUK, czyli profilaktyki chorób układu krążenia.
CHUK to ogólnopolski program, którego celem jest obniżenie zachorowalności na te choroby, zwiększenie ich wykrywalności i skuteczności leczenia.
Z programu mogą skorzystać osoby, które są:
naszymi pacjentami POZ;
w wieku od 35 do 65 lat i dotychczas nie rozpoznano u nich choroby układu krążenia oraz nie korzystali w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy.
W ramach programu personel medyczny przeprowadzi u Ciebie pomiary i wywiad oraz dokona oceny poprzez wykonanie:
pomiaru ciśnienia tętniczego krwi,
badania antropometryczne: masa ciała, wzrost, obwód w pasie, wskaźnik masy ciała (BMI),
badania laboratoryjnego: morfologia krwi, gospodarka lipidowa, indeks glikemiczny.
Po więcej informacji zadzwoń na numer: 793-429-421
Rak szyjki macicy jest jednym z najbardziej podatnych na profilaktykę nowotworów złośliwych u kobiet. Wykryty we wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99% przypadkach. Dlatego regularna cytologia to ważny krok w trosce o zdrowie – umożliwia ona wczesne wykrycie choroby i wyleczenie.
Niezależnie od wieku, regularne badania są niezwykle ważne dla monitorowania stanu zdrowia – pozwalają na wykrycie stanów przednowotworowych i nowotworowych szyjki macicy w czasie kiedy nie ma żadnych objawów.
Badanie to jest proste i bezbolesne i niejednokrotnie ratuje życie. Pierwszą cytologię powinno się wykonać po rozpoczęciu współżycia, ale nie później niż w 25 r.ż. Każda kobieta powinna wiedzieć, że aby uniknąć choroby wystarczy wykonywać regularne badania cytologiczne raz do roku (chyba, że lekarz zaleci inaczej).
Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i zapisz się na wizytę do ginekologa:
Centrum Medyczne MEDICUS pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 9:00-12:00.
Rejestracja: 793-429-421
Szanowni Państwo zaprszamy do naszego punktu szczczepień przy ul. Krasnobrodzkiej 11 na wykonanie szczepienia w ramach "Narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19".